Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Uroda

Zdrowe przekąski bez cukru — co warto wybrać?

Zdrowe przekąski bez cukru — co warto wybrać?

Odpowiednia dieta, dobra dla organizmu, powinna opierać się na spożywaniu wartościowych pokarmów, bogatych w cenne substancje, oraz unikaniu innych, niepożądanych składników. Do tych ostatnich zaliczają się przede wszystkim cukier oraz sól. Spożywanie ich w nadmiarze szkodzi zdrowiu i sprzyja tyciu, trzeba ich się zatem wystrzegać. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jakie wolne od nich przekąski warto wybierać.

Dlaczego cukru trzeba unikać?

Składnik ten znajduje się w większej ilości pokarmów niż może się wydawać. Nawet czytanie etykiet nie zawsze jest pomocne, gdyż ma on w składach różne postaci i nazwy, jak choćby syrop fruktuzowy czy glukoza, występuje też w praktycznie wszystkich pokarmach, nie tylko słodkich. Każdego dnia zatem spożywa się mnóstwo tzw. cukru ukrytego, co, rzecz jasna, nie sprzyja ani zachowaniu smukłej sylwetki, ani zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, by unikać używania dużych ilości białego cukru do napojów czy wypieków, a także sięgać po zdrowe, wolne od niego przekąski. Dotyczy to także słodyczy — wcale nie trzeba ich sobie odmawiać, gdyż w sklepach można znaleźć zdrowe przekąski bez cukru , słodki smak zawdzięczające innym słodzącym składnikom, o wiele zdrowszym. Biały cukier jest najmniej zdrowy, więc także podczas samodzielnego gotowania czy pieczenia warto go zastępować — miodem, stewią czy innymi słodzidłami.

Zdrowe przekąski bez cukru — co można znaleźć?

Niektóre osoby uwielbiają słodycze i słodki smak i nie mogą się bez nich obyć. Dobrze zrównoważona dieta i regularne posiłki wprawdzie zapobiegają spadkom glukozy we krwi, co ogranicza pojawianie się ochoty na coś słodkiego, ale takich przekąsek wcale nie trzeba sobie odmawiać, należy tylko wybierać je odpowiednio. Co to oznacza? Dobry sklep online ze zdrową żywnością zaoferuje między innymi pełnoziarniste ciastka z orzechami czy kawałkami czekolady, żelki z sokiem owocowym czy lizaki wzbogacone witaminami. Takie zdrowe przekąski są pozbawione białego cukru. Swój słodki smak zawdzięczają zastosowanym składnikom, jak owoce, a także dodatkom stewii, miodu albo o wiele zdrowszego cukru trzcinowego.

Dieta zdrowa i smaczna!

Takie produkty udowadniają, że stosowanie zdrowej diety wcale nie jest trudne i nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych smaków. Nawet osoby unikające cukru lub odchudzające się mogą delektować się słodyczami czy innymi, ulubionymi przekąskami.