Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

News

Planujesz zamówienie kuriera? Usługi dodatkowe mogą być konieczne!

Planujesz zamówienie kuriera? Usługi dodatkowe mogą być konieczne!

Wysyłając towar do odbiorcy, należy dobrze przemyśleć, jakie usługi dodatkowe warto dokupić do zlecenia w firmie transportowej. Zamówienie kuriera musi uwzględniać potrzeby adresata, a także rodzaj ładunku i warunki, w jakich powinien być on przewożony. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy planowaniu usług spedycyjnych. 

Rodzaj towaru ma znaczenie

Zanim zleci się dystrybucję przesyłki, należy zastanowić się, jakie przedmioty mają być transportowane i w jakich warunkach powinna odbywać się dostawa, a także sprawdzić, czy dana ekipa spedycyjna będzie w stanie je zapewnić. 

Często konieczne jest wykupienie usługi przewozu w temperaturze kontrolowanej. Dotyczy to zarówno wysyłki towarów, które wymagają chłodu (np. produkty spożywcze, jak nabiał czy mięso), jak i takich, którym nadmierne zimno może zaszkodzić. W pierwszym przypadku firma przewozowa powinna dysponować autami typu chłodnia, w drugim zaś izotermą z agregatem umożliwiającym ogrzewanie przestrzeni ładownej (np. przy transporcie farb czy lakierów). 

Szczegóły dostawy

Jeśli zleceniodawca nie opłaci usługi „dostawy w określonym przedziale czasu”, kurier podjeżdża pod wskazany adres o porze, która odpowiada jego harmonogramowi pracy. Często okazuje się, że w tym momencie odbiorcy nie ma w domu. Nie jest to wina przedsiębiorstwa spedycyjnego. Dlatego warto sprawdzić, w jakich godzinach adresat może przyjąć przesyłkę i wykupić opcję doręczenia czasowego. 

Dobierz opakowanie i zabezpieczenie

Dobrze też mieć na uwadze, że zamówienie kuriera jest ostatnim etapem składania zlecenia. Najpierw trzeba przygotować towar do transportu i dobrze go zabezpieczyć. Należy zastanowić się, na jakie uszkodzenia narażony jest dany przedmiot i zapewnić odpowiednią ochronę (np. zastosować profile styropianowe zabezpieczające krawędzie czy dodać wypełniacze pudełka unieruchamiające zawartość). 

Korzystaj z pomocy dobrych spedycji

Opóźnienia dostaw, uszkodzenia ładunków, nieprofesjonalna obsługa klienta to minusy, jakie zbiera wiele spedycji. Dlatego warto wybierać firmy, które cieszą się uznaniem na rynku. Zazwyczaj można skorzystać z ich usług za pośrednictwem brokera.