Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Uroda

Kiedy spożywać suplementy diety?

Kiedy spożywać suplementy diety?

W aptekach można znaleźć wiele preparatów zawierających witaminy i minerały. Przekonaj się, dla kogo są przeznaczone i jaki mają skład. Zadbaj o swój organizm i sprawdź, czy spożywasz wystarczającą ilość zalecanych przez dietetyków składników.

Suplementacja witamin i minerałów

Zdrowa dieta opiera się przede wszystkim na naturalnych źródłach witamin i minerałów. Zaliczają się do nich kasze, ryby, jaja, warzywa, owoce i pieczywo. Niestety na bilans składników wpływa wiele czynników. Mimo spożywania tych pokarmów wciąż można cierpieć na niedobór pewnych substancji. Wynika to z:

  • korelacji między różnymi związkami chemicznymi (na przykład picie kawy lub alkoholu często skutkuje obniżeniem poziomu witamin z grupy B, a nabiał pogarsza wchłanianie żelaza),
  • występujących w organizmie stanów chorobowych,
  • przewlekłego stresu i intensywnego trybu życia (pobudzony układ nerwowy wykorzystuje więcej magnezu i potasu),
  • bycia w ciąży (w tym okresie występuje szczególne zapotrzebowanie na przykład na kwas foliowy).

W celu określenia poziomu witamin i minerałów w swoim organizmie można wykonać badanie krwi. Warto też reagować na niepokojące objawy, takie jak bezsenność, pogorszenie kondycji włosów i paznokci, nerwowość oraz brak koncentracji.

Zażywanie suplementów

Polacy najczęściej suplementują witaminę C, D, magnez, potas i żelazo. Suplementy diety dostępne są w różnych formach. Można spożywać na przykład kapsułki, kropelki lub proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Płynna postać suplementu przeznaczona jest przede wszystkim dla schorowanych osób, które mają problemy z przełykaniem tabletek.

Zbilansowana dieta

Jeśli chcesz wesprzeć działanie swojego organizmu, sprawdź poziom witamin i minerałów we krwi. Możesz zdecydować się na suplementy z substancjami wpływającymi na działanie różnych narządów, wygląd skóry, włosów i paznokci.