Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

News

Karabin snajperski ASG – na co zwrócić uwagę?

Karabin snajperski ASG – na co zwrócić uwagę?

Broń wyborowa to niewątpliwie jedno z marzeń wielu strzelców, nawet jeśli to fikcyjne pole bitwy, a sam oręż – na kompozytowe kulki. Repliki karabinów snajperskich pozwalają przynajmniej choć trochę zbliżyć się do królów pól bitew, którzy jednym strzałem potrafią zmienić cały ich przebieg. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich zakupie? Sprawdź to!

Wybierz odpowiedni mechanizm

Jedną z pierwszych kwestii wartych zwrócenia uwagi przy wybieraniu tego elementu uzbrojenia jest rodzaj napędu zastosowanego w konkretnym modelu. Tradycyjnie w takich replikach ASG stosuje się 1 z 3 typów:

  • sprężynowy,
  • Green Gas,
  • na CO2.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Przykładowo – karabiny snajperskie ASG, wyposażone w sprężynę, wymagają więcej siły od strzelca. Trzeba bowiem odciągnąć ją do momentu, aż zostanie, ujmując prosto, chwycona przez zaczep. Jednak dzięki takiemu napędowi broń może być wykorzystywana niezależnie od panujących na zewnątrz warunków, co już nie jest takie oczywiste w przypadku modeli na Green Gas lub CO2.

Te bowiem w temperaturach poniżej 15-10° Celsjusza tracą swoją wydajność. Dodatkowo mają tendencję do tzw. syfonowania, czyli niekontrolowanego uwalniania gazu ze zbiornika. W zamian za to jednak oferują bardzo płynną pracę i generują nierzadko sporą liczbę FPS-ów. A skoro o nich…

Postaw na odpowiednią liczbę FPS-ów

Co znaczy odpowiednia liczbę FPS-ów? To taka, która będzie odpowiadać indywidualnym wymogom, ale nie tylko. Jeśli odgrywasz rolę miejskiego snajpera, operującego na krótszych dystansach – w zupełności wystarczy Ci replika o „mocy” od około 300 do 350 FPS. Jeśli natomiast częściej spotykacie się na strzelaniach w terenie – wówczas lepiej postawić na karabiny snajperskie generujące około 450 i więcej FPS-ów. Kluczowe znaczenie więc ma tutaj odległość snajpera do jego celu. Pamiętaj też, że wyższa prędkość początkowa kulki to także większa odpowiedzialność. Wszak nie chcesz nikomu przy okazji zabawy wybić zęba lub sprawić innej nieprzyjemności, prawda? Pamiętaj – bezpieczeństwo na „polu bitwy” jest najważniejsze!

Wybierz model, który odpowiada Ci pod względem wzornictwa

Ostatecznie – estetyka nie pozostaje w przypadku tych replik obojętna. Często gracze ASG dobierają broń tak, aby odpowiadała konkretnemu ekwipunkowi. Jeśli więc np. wzorujesz się na SAS, dobrym wyborem będzie model L96 AWS. Gdy zaś interesuje Cię uzbrojenie niemieckich antyterrorystów – postaw na replikę HK PSG1.