Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

News

Jak szybko wysłać paczkę?

Jak szybko wysłać paczkę?

Coraz więcej osób korzysta z internetowych portali aukcyjnych kiedy chce pozbyć się niepotrzebnych już rzeczy. To szybki i łatwy sposób na znalezienie kupca. Po sfinalizowanej transakcji trzeba jednak wysłać towar do nabywcy. Zamówienie kuriera jest dziś niezwykle komfortowe, bo na rynku działa wiele firm spedycyjnych. Zobacz, jak zlecić przewóz!

Skorzystaj z pomocy brokera

Wyłącznie nieliczne przedsiębiorstwa transportowe oferują przyjęcie zlecenia od osoby prywatnej. Jest to mało opłacalne, a jednocześnie dość kłopotliwe. Dlatego swoją działalność zaczęli tzw. brokerzy, a zatem podmioty, które podpisały umowę na stałą współpracę z firmą przewozową, gwarantując zapewnienie określonej liczby przesyłek w miesiącu rozliczeniowym. To właśnie u nich można założyć zlecenie przewozowe. Wystarczy wejść na stronę internetową.

Wybierz odpowiednią spedycję

Pośrednicy działają w porozumieniu z wieloma towarzystwami transportowymi. Oznacza to, że klient otrzymuje możliwość skorzystania z dostawy paczki przez różne spedycje. Warto dobrze zastanowić się, którą wybrać.

Dystrybucja towaru wiąże się z koniecznością pokonania wielu trudności (np. dostosowanie godziny przyjazdu kierowcy do możliwości odbiorcy czy dobranie odpowiedniego pojazdu do rodzaju ładunku lub adresu, pod jaki ma być on dostarczony).

Dlatego każdy, kto chce, by jego paczka dotarła do adresata na czas i bez uszkodzeń, powinien mieć na uwadze, że zamówienie kuriera to nie tylko wypełnienie listu przewozowego, ale też rozsądny wybór spedycji. Warto stawiać na najlepszych, by ograniczyć ryzyko opóźnienia dostawy. Dobrą praktyką jest sprawdzenie opinii, jakie klienci wystawiali danemu przedsiębiorstwu. Warto też zapoznać się z listą usług dodatkowych, które świadczy dany przewoźnik. 

Zamówienie kuriera – prosta czynność

Dzięki internetowym platformom brokerskim założenie zlecenia spedycyjnego jest niezwykle łatwą czynnością. Wystarczy otworzyć odpowiednią witrynę, wypełnić list przewozowy (podając dane nadawcy i adresata, a także informacje o zawartości), zaznaczyć firmę, która ma podjąć się dystrybucji towaru, a następnie dokonać opłaty, wydrukować etykietę, umieścić na paczce i czekać, aż kurier przyjedzie pod wskazany adres.