Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Moda i Styl

Jak nosić damskie marynarki?

Jak nosić damskie marynarki?

Bez względu na to, jaki styl ubierania preferuje kobieta, w jej szafie powinny znaleźć się pewne klasyczne ubrania, zwłaszcza że w większości przypadków można je nosić na różne sposoby. Dotyczy to między innymi marynarki, a wiele pań ma kilka modeli, tym bardziej że obecnie stroje takie występują w wielu wariantach, zwłaszcza jeśli chodzi o fasony. Sprawdź, jak można je nosić.

Kiedy przyda się damska marynarka?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że zawsze. Myli się ten, kto myśli, że żakiet to strój typowo elegancki, element formalnych stylizacji. Dotyczy to też zresztą marynarek męskich, które bywają noszone na przykład do jeansów i trampek. W przypadku strojów dla pań także jest to jak najbardziej dozwolone, warto jednak pamiętać, że różne fasony pasują do różnych stylizacji. Dopasowane marynarki damskie, na przykład z bufkami, są odpowiednim wyborem między innymi do sukienek, podczas gdy luźniejsze, w stylu boyfriend blazer, najlepiej wyglądają w nieformalnych stylizacjach, na przykład z casualowymi spodniami, t-shirtami i sportowymi butami.

Poza tym marynarka to świetne okrycie wierzchnie, sprawdzające się oczywiście w cieplejsze dni. Będzie elegantszą alternatywą dla katany czy narzutki, ale sprawdzi się nie tylko do biura czy na ważne spotkanie. Wiele pań, zwłaszcza preferujących eleganckie stylizacje, wybiera je zamiast kurtek, nosząc do wszelkich zestawień i w różnych okolicznościach. Tak naprawdę zatem damska marynarka przyda się każdej pani, w różnych sytuacjach, możliwości jej stylizowania są praktycznie nieograniczone, tym bardziej że obecna moda dopuszcza wiele rozwiązań.

Postaw na wysoką jakość

Stylizacja z żakietem wygląda świetnie, ale głównie wtedy, gdy jest on wysokiej jakości —  wówczas dodaje elegancji i prestiżu. Postaw zatem na artykuł dobrej marki, na przykład cenionego polskiego projektanta. Takie produkty najłatwiej znajdziesz online.