Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Moda i Styl

Datownik – co to jest i jak działa w zegarku?

Lubisz kontrolować swój czas? Na pewno ważna jest dla Ciebie nie tylko godzina, ale też dzień tygodnia i konkretna data. Przekonaj się, jakie zegarki z datownikiem są najlepsze i na co zwracać uwagę przy ich zakupie. Sprawdź, co proponują współcześni zegarmistrzowie.

Zegarki z datownikiem

Historia datowników sięga początków XX wieku. Na początku pokazywały tylko dzień miesiąca. Z czasem stawały się coraz bardziej rozbudowane. Obecnie można trafić na różnorodne oznaczenia dat, a na tarczy pojawia się również dzień tygodnia. Najczęściej producenci wykorzystują do tego język angielski, który jest rozumiany przez większość użytkowników czasomierzy. Jak działa takie urządzenie od strony technicznej? System składa się z obrotowego dysku, przekładek, zapadni i dźwigni. Na tarczy uwzględnia się tak zwane okienko. Energię potrzebną do prawidłowego działania tej funkcji czerpie się ze sprężyny naciągu mechanizmu bazowego.

Najnowsze modele czasomierzy

Wskazywanie daty to bardzo praktyczne rozwiązanie. Przydaje się na przykład przy podpisywaniu różnego rodzaju dokumentów oraz planowaniu grafiku na określony dzień. Najnowsze modele czasomierzy mają eleganckie i stylowe oznaczenia dat, które pełnią również funkcję ozdobną. Idealnym tego przykładem są zegarki Tommy Hilfiger. Produkty od tego projektanta wyróżniają się efektownym połączeniem prestiżu i casualowego stylu. Można nabyć je w bardzo korzystnych cenach. Wskaźniki na tarczy są kolorystycznie dopasowane do projektu czasomierza. Wskazywane dane są łatwe do odczytania i kontrastują z tłem, a jednocześnie zachowują na tyle subtelny charakter, że nie wybijają się na pierwszy plan.

Funkcja wyświetlania daty

Jeśli szukasz praktycznego zegarka, wybierz model z datownikiem. Jedno spojrzenie na tarczę wystarczy, by poznać dokładną datę. Postaw na sprawdzone marki, takie jak Tommy Hilfiger i ciesz się efektowną ozdobą na swoim nadgarstku.