Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Kultura

Czym są i do czego służą krosna malarskie?

Czym są i do czego służą krosna malarskie?

Zaczynasz swoją przygodę ze sztuką i chcesz poznać więcej informacji o narzędziach wykorzystywanych w malarstwie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są i do czego służą krosna malarskie, które są wykorzystywane przez profesjonalnych malarzy i amatorów. 

Krosno malarskie – co to takiego i do czego służy?

Zwie się je również ramą. Krosno malarskie to narzędzie używane przy malowaniu akwarelami lub farbami olejnymi, które służy do rozciągania i napinania płótna lub papieru. Pozwala na utrzymanie powierzchni w odpowiednim napięciu, co ułatwia malowanie i zapobiega marszczeniu się materiału podczas pracy artystycznej.

Ramy malarskie składają się z dwóch ramion, z których jedno jest ruchome, a drugie przymocowane do podłoża. Pomiędzy nimi rozciągnięta jest siatka lub sznur, na których mocowane jest płótno lub papier. Dzięki temu możliwe jest łatwe regulowanie napięcia materiału w zależności od potrzeb artysty.

Najczęstsze zastosowania krosna 

Akcesorium to jest popularnym narzędziem wśród artystów malujących farbami olejnymi lub akwarelami, ponieważ umożliwia precyzyjne ruchy i ułatwia kontrolowanie kształtu i proporcji obrazu.

Jednak krosna malarskie są wykorzystywane nie tylko przez malarzy przy tworzeniu dzieł. Można ich użyć również do:

  • tkactwa – czyli produkcji tkanin,
  • hafciarstwa – dzięki swojej stabilnej powierzchni są do tego idealne,
  • wytwarzania biżuterii – można np. naciągać na nich nici i nawijać ozdobne koraliki, tworząc biżuterię,
  • projektowania ubrań – można naciągać na nich tkaniny i wyznaczać kształty ubrań,
  • tworzenia ramek do obrazów – umożliwiają dokładne określenie kształtu i rozmiaru danej ramy.

Gdzie znaleźć krosna malarskie?

Najlepiej zamówić je przez internet z wygodną dostawą wprost do domu. Obecnie możesz przebierać wśród ofert różnych firm. Warto zdecydować się na złożenie zamówienia w sklepie, który specjalizuje się w produktach dla artystów.

Zamów krosno malarskie i twórz piękne obrazy!

Opisywane ramy są niezbędnym elementem wyposażenia każdej osoby, która chce tworzyć piękne obrazy. Dlatego zamów wybrane krosno w sklepie internetowym i zachwyć wszystkich precyzyjnymi dziełami!