Portal Modowy – moda damska, odzież, obuwie, stylizacja

Portal modowy opisujący trendy i najnowsze stylizacje

Uroda

Czy posiadanie ziaren konopi Big Bud jest legalne?

Czy posiadanie ziaren konopi Big Bud jest legalne?

Przepisy dotyczące wyrobów konopnych obowiązujące w Polsce stale się zmieniają. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie jest pewnych co do legalności transakcji sprzedaży ziaren marihuany. Okazuje się, że tego typu artykuły można nabyć stacjonarnie oraz online. Przekonaj się, jakie działania są legalne, a które surowo zabronione.

Czy sprzedaż nasion marihuany Big Bud jest dozwolona w Polsce?

Prawo obowiązujące w naszym kraju jasno mówi, że handel w przypadku konopi indyjskich jest zakazany pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat:

  • 3 (w przypadku posiadania suszu z THC),
  • 10 (za sprzedaż),
  • 15 (gdy kupujący jest osobą nieletnią).

Wyrok sądu będzie zależał od wielu czynników, w tym m.in. liczby sadzonek czy ilości marihuany. Wszystkie powyższe działania są zabronione, jednak sytuacja diametralnie zmienia się w przypadku posiadania samych ziaren. Takie wyroby nie są bowiem uznawane za narkotyki, dlatego można je nabywać i przechowywać bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych.

Najważniejsze informacje dla kolekcjonerów o odmianie Big Bud

Każda osoba zajmująca się zbieraniem nasion marihuany powinna wcześniej zapoznać się z opisem zamawianych okazów, aby móc wybrać prawdziwe unikaty. Jednym z nich jest z pewnością Big Bud, który stanowi krzyżówkę takich odmian jak Northern Lights, Skunk, Afghani oraz Ruderalis. To feminizowany i automatyczny typ z przewagą Indicy, który jest dostępny w ofercie marki GrowSeed, Sensi Seeds czy Green Label.

Wyroby konopne — które są legalne?

Polskie społeczeństwo nie do końca też rozumie, dlaczego w sklepach dostępne są m.in. olejki CBD, susze oraz konopne artykuły spożywcze. Dla wielu są to po prostu narkotyki, które powinny być zakazane. Otóż tego typu produkty nie zawierają  wcale lub jedynie śladowe ilości psychoaktywnej substancji THC, ponieważ powstają z konopi włóknistych, a nie indyjskich.